
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Power Dissipation | 330 mW |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Polarity | NPN |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 40 MHz |
Stock: 261
Distributors
pcbx
Unit Price$7.87478
Ext.Price$7.87478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.87478 | $7.87478 |
| 10 | $6.92342 | $69.23420 |
| 25 | $6.44051 | $161.01275 |
| 50 | $5.99128 | $299.56400 |
| 100 | $5.57343 | $557.34300 |
